POLSKI ŁAD: zaoszczędź 330 zł – Kancelaria Pietrusiński – doradztwo podatkowe z pasją

POLSKI ŁAD: zaoszczędź 330 zł

POLSKI ŁAD
12 grudnia, 2021
Polski Ład a płacenie wynagrodzenia „pod stołem”
2 stycznia, 2022
Show all

POLSKI ŁAD: zaoszczędź 330 zł

Zgodnie z nowelizacją ustawy o PIT od stycznia 2022 r. nie będzie możliwe pomniejszenie podatku o część zapłaconej składki zdrowotnej. Zatem płacąc składkę zdrowotną za grudzień 2021 r. w styczniu 2022 r. przedsiębiorca nie obniży swojego podatku o blisko 330 zł.

Dla celów możliwości odliczenia składki zdrowotnej nie ma znaczenia za jaki okres jest ona należna ale w jakim okresie jest ona wpłacona. Zatem wystarczy, że składka za grudzień 2021 r. zostanie zapłacona jeszcze w tym roku, a będzie możliwe odliczenie tej składki od dochodu za 2021 r.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych wyliczeń zapraszamy do kontaktu do doradcą podatkowym Kancelarii Pietrusiński bądź skorzystania z zapytania online.

Powyższy wpis nie jest poradą ani opinią podatkową i jego autor oraz Kancelaria nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki w przypadku zastosowania się do wniosków płynących z tego wpisu.

Zapraszam do skorzystania z konsultacji w ramach Polskiego Ładu – pomożemy wybrać optymalną formę opodatkowania i bez prawniczego bełkotu wytłumaczymy wszelkie wątpliwości jakie mogą się pojawić w związku z nową podatkową rzeczywistością jak nas czeka w 2022 r. Konsultacje w Kancelarii w Toruniu, porady online, konsultacje skype, Teams, telefon (+48 509 515 800).